Recenzia TrueLife SonicBrush Junior J100: Test, hodnotenie a skúsenosti

Publikácia: 27.02.2024

Klady

 • naozaj podarený dizajn s možnosťou prispôsobiť si kefku pomocou nálepiek
 • skvelý výkon s až 56 000 pohybmi za minútu
 • 3 rýchlosti čistenia zubov
 • skvelá výdrž batérie (35 dní)
 • zábavná aplikácia pre menšie deti
 • funkcia časovača
 • zapamätá si naposledy použitú intenzitu čistenia

Zápory

 • kefka nie je vybavená tlakovým senzorom
 • nabíjacia základňa bez adaptéra

TrueLife SonicBrush Junior J100

Zistiť cenu
skladom
31,99 €
Do obchodu
skladom
40,99 €
Do obchodu
skladom
71,74 €
Do obchodu

Vyberáte sonickú kefku pre deti? Potom vám s pokojným srdcom môžeme odporučiť model TrueLife SonicBrush Junior J100. Na prvý pohľad vás zaujme elegantným dizajnom a kvalitným prevedením a ani jeho funkcie vás nesklamú! My sme ho navyše podrobili dôkladnému testovaniu. A verte nám, že pri ňom kefka čelila poriadnej výzve - náš desaťročný tester totiž rozhodne nepovažuje čistenie zubov za zábavnú činnosť. Podarilo sa sonickej kefke zmeniť jej názor? 

Obsah balenia a technické parametre

Kefka aj so všetkým vybavením je zabalená v odolnej krabičke, ktorá sa zatvára na dva magnety a ktorú môžete pokojne ďalej využiť na ukladanie drobností. Balenie obsahuje telo kefky, 2 výmenné hlavice s plastovou krytkou proti znečisteniu, nabíjaciu základňu a 4 nálepky na polepenie kefky.

Názov parametru Hodnota
Typ kefky Sonická
Určenie Pre deti
Počet pohybov/min 56 000
Počet režimov 1
Počet rýchlostí 3
Funkcie Časovač, Indikátor batérie
Batéria Nabíjacia, lítium-iónová
Prevádzková doba (od plného nabitia do vybitia) 35 dní
Najlepšia detská sonická kefka

Dizajn a spracovanie

Kefka nadväzuje na podobné modely od značky TrueLife, ktoré sú určené pre deti od 3 do 6, resp. od 5 do 9 rokov. Tento je navrhnutý pre deti od 7 do 14 rokov a tomu taktiež zodpovedá jeho spracovanie. Má kompaktný tvar, ktorý padne tak akurát do menšej ruky – pre deti blížiace sa hornej hranici vekového určenia, obzvlášť chlapcov, už ale môže byť príliš malý. Pri čistení sa dobre drží a vďaka matnému povrchu ani pri namočení sa nešmýka. Navyše sa pýši vodotesnosťou IPX7, s ktorou obstojí nielen bežné omývanie pod kohútikom, ale pokojne aj čistenie zubov v sprche.

Menšie deti ocenia tiež možnosť ozdobiť si kefku nálepkami so superhrdinami, a to buď chlapčenskú modrú, alebo dievčenskú ružovú. Tie väčšie skôr zaujmú elegantná modrá a ružová nálepka. A veľmi praktickým krokom je aj biele prevedenie, na ktorom nie sú toľko vidieť zaschnuté kvapky a zvyšky pasty.

Na tele kefky nájdete aj tlačidlo pre zapnutie a vypnutie, ktorým sa zároveň mení intenzita čistenia. Ktorú intenzitu máte nastavenú, spoznáte podľa troch svetelných kontroliek pod tlačidlom. V spodnej časti tela kefky je potom štvrtá kontrolka, ktorá signalizuje stav batérie.

Detská sonická kefka Truelife

Ovládanie

Ovládanie kefky je pomerne jednoduché - celé ho zaobstaráte pomocou jediného tlačidla. To slúži na zapnutie a vypnutie kefky, ale zároveň s jeho pomocou môžete nastaviť intenzitu čistenia. Na výber je pomalé, stredne rýchle a rýchle čistenie. Príjemným bonusom je to, že si kefka pamätá posledný použitý režim a pri ďalšom čistení ho automaticky použije, a tak dieťa nemusí zakaždým preklikávať.

Pokiaľ je TrueLife SonicBrush Junior J100 vôbec prvou sonickou kefkou, ktorú dieťa kedy používalo, môže začať zľahka od pomalšej intenzity a postupne si zvykať na rýchlejšie. Náš malý tester medzi jednotlivými rýchlosťami žiadny veľký rozdiel pri samotnom čistení nevníma, a tak používa tú najrýchlejšiu, ktorá je rozhodne veľmi efektívna. Pre menšie deti ale môže pomalšia možnosť predstavovať veľkú výhodu.

Detská sonická kefka

Hlavné funkcie

Aj čo sa týka funkcií, je kefka TrueLife SonicBrush Junior J100 dobre vybavená. Po stlačení jediného tlačidla sa spustí čistenie, pri ktorom dochádza vďaka technológii SonicTrue® až k 56 000 pohybom za minútu. Tým istým tlačidlom je možné nastaviť požadovanú rýchlosť čistenia tak, aby dieťaťu vyhovovala - pre menšie deti je vhodná pomalšia rýchlosť, zatiaľ čo tie skúsenejšie zvládnu aj tretí, najrýchlejší stupeň.

Dĺžku čistenia za dieťa spoľahlivo postráži časovač. Čistenie trvá 2 minúty, pričom po 30 sekundách kefka na moment zastaví, aby dal dieťaťu najavo, že je načase presunúť sa k ďalšej časti ústnej dutiny. A ak časovač nestačí, ako skvelý sprievodca čistením môže poslúžiť aj aplikácia, ktorú výrobca k detským kefkám pripravil.

Nájdete ich pomocou QR kódu na boku balenia kefky. Hlavným lákadlom je video so žralokom, ktorý ukazuje, ako a ktorú časť zubov si má dieťa práve čistiť, aby počas 2 minút skutočne dôkladne vyčistilo všetky zuby. Žraloka ale ocenia skôr menšie deti, zatiaľ čo tie väčšie veľmi rýchlo omrzia. Vzhľadom na široké vekové určenie by nás potešilo, keby aplikácia ponúkala viac možností prispôsobených veku dieťaťa.

Detská sonická kefka

Batéria a nabíjanie

Kefka TrueLife SonicBrush Junior J100 sľubuje okrem iného vynikajúcu výdrž batérie, a to až 35 dní. Na školu v prírode alebo letný tábor s ním dieťa môžete pokojne poslať aj bez nabíjačky, čo je rozhodne príjemné. Nevýhodou je však to, že nespoznáte presnú úroveň nabitia kefky – svetelná kontrolka vás upozorní až vo chvíli, keď je na čase ju nabiť. Pri našom testovaní sme ho preto nakoniec nabíjali priebežne, aby sme predišli nepríjemnému prekvapeniu.

Nabíjačka, ktorú nájdete rovno v balení, slúži zároveň ako praktický a elegantný stojan. Vo výsledku vás tak nabíjanie nijako neobmedzí, pretože kefku budete najskôr odkladať do nabíjačky denne. Čo nás však trochu zarazilo, je USB koncovka kábla, ktorú sme pri kefke úplne nečakali. Adaptér do zásuvky si budete musieť zaobstarať zvlášť.

Detská sonická kefka Truelife recenzia
Recenzia Sonická kefka Truelife

Nadstavce kefky

V balení nájdete okrem tela kefky aj dve hlavice s plastovými krytkami, ktoré ich chránia proti znečisteniu. Obe sú vybavené mäkkými štetinami. Na zadnej strane sú opatrené drsnejším povrchom na čistenie jazyka.

Hlavice potom môžete ľahko dokúpiť, pričom pár nových vás vyjde na necelých 10€. Nebudete mať ale príliš na výber, výrobca totiž ponúka iba jediný variant s mäkkými štetinami. Výmena hlavíc je síce jednoduchá, ale vyžaduje si trochu hrubej sily, a tak je možné, že s ňou menším deťom budete musieť pomôcť. Desaťročný chlapec to ale pri našom testovaní zvládol bez problémov sám.

Čo je však škoda, je to, že kefka nie je kompatibilná s dospeláckymi hlavicami na kefky TrueLife. Tie by totiž staršie deti, ktoré túto kefku používajú, pravdepodobne ocenili.

Vďaka pokročilej sonickej technológii môžete od hlavíc očakávať až 56 000 kmitov za minútu, čo je medzi dnešnými sonickými kefkami skôr priemer, pre detské zuby ale dostačujúce. Pri našom testovaní sme porovnávali okrem iného výsledky čistenia manuálnou kefkou a kefkou TrueLife SonicBrush, a musíme povedať, že tých 56 tisíc kmitov bolo poznať.

Recenzia Detská sonická kefka
Detská sonická kefka Truelife

Dojem z čistenia zubov

Funkcie aj vybavenie môžu byť najlepšie, ale dobre vieme, že u detí ide hlavne o pocit z čistenia zubov. A to bol tiež hlavný dôvod, prečo sa náš desaťročný tester rozhodol dať sonickej kefke TrueLife SonicBrush Junior J100 šancu. Čistenie klasickou kefkou ho, ako sa dá predpokladať, nebaví - a táto sľubuje, že dokáže aj z čistenia zubov urobiť zábavu.

TrueLife SonicBrush Junior J100 ho zaujal už vzhľadovo a rozhodne ocenil možnosť prispôsobiť si ho vlastnému vkusu pomocou nálepiek. Samotné čistenie je potom podľa neho rozhodne lepšie a zaujímavejšie ako manuálnou kefkou, ktorú čas od času stále používa ako doplnok k tej sonickej. Chvíľu mu však trvalo, kým si na ňu zvykol, pretože ho čistenie sonickou kefkou šteklilo.

Medzi jednotlivými rýchlosťami čistenia nepociťuje žiadny veľký rozdiel, a tak prakticky od začiatku používa najvyššiu rýchlosť. Pocitovo mu čistenie pripadá veľmi efektívne. Zuby sú po vyčistení skutočne hladké a pôsobia čistým dojmom.

Spočiatku sa nadchol aj pre zábavnú aplikáciu, ktorá čistenie zubov jednoznačne ozvláštňuje. Video so žralokom si však pustil len párkrát a teraz si už zuby čistí bez neho. Ako sám uvádza, ocenil by väčšiu ponuku videí, v ktorých by sa napríklad dozvedel viac o tom, ako čistenie zubov sonickou kefkou vlastne funguje a prečo je dôležité.

Príslušenstvo

Kefka TrueLife SonicBrush Junior J100 ponúka aj možnosť využitia praktického príslušenstva. Ide konkrétne o cestovné puzdro, ktoré je súčasťou balenia, a UV sterilizátor hlavíc kefky, ktorý si môžete dokúpiť zvlášť.

Cestovné púzdro

Súčasťou základného balenia je biele cestovné puzdro, do ktorého sa pohodlne zloží kefka a dve hlavice. S trochou cviku ho aj menšie deti zvládnu bez problému zavrieť a otvoriť, takže v ňom môžu kefku voziť do školy v prírode, tábora aj k babičke.

UV sterilizátor hlavíc

V mokrých štetinách kefky sa skvele darí najrôznejším baktériám, a tak neuškodí hlavicu čas od času dôkladne vyčistiť. S tým vám pomôže praktický UV sterilizátor, ktorý jednoducho nacvaknete na hlavicu a necháte ho pracovať. Je vybavený automatickým časovačom, takže sa sám potom, čo kefka účinne dezinfikuje a zbaví až 99,9% baktérií, vypne.

Porovnanie s alternatívami

Zaujala vás kefka TrueLife SonicBrush Junior J100, ale nie ste si stopercentne istí? Prezrite si aj ostatné varianty, ktoré na trhu môžete nájsť. Nasledujúce modely sú mu svojimi funkciami a určením najbližšie.

Philips Sonicare For Kids HX6352/42

Detskú kefku nájdete aj v ponuke jedného z najznámejších výrobcov, Philips. V tomto prípade máte na výber z dvoch variantov, modrej a ružovej, ktoré sú určené pre deti už od troch rokov. Aj celková konštrukcia je preto o niečo drobnejšia, a pokiaľ hľadáte prístroj pre väčšie deti (9+), nemusí prevedením ani dizajnom vyhovovať. Ponúka o niečo viac kmitov za minútu (až 62 000) a prepojenie s aplikáciou pomocou technológie Bluetooth, čo môže byť z pohľadu motivácie u menších detí veľkým plusom. Výkonom a funkciami sú si ale oba modely inak veľmi podobné.

ETA Sonetic Kids 0706

Druhým alternatívnym variantom je kefka od českého výrobcu ETA Sonetic Kids 0706. Aj táto disponuje veselým dizajnom, ktorý najmä menšie deti rozhodne ocenia. Ponúka však o niečo nižší počet pohybov za minútu (len 42 000, čo je síce oproti manuálnej kefke stále upgrade, ale medzi tými elektrickými je to pod priemerom). Môžete si ale u neho vybrať zo 4 režimov čistenia a musíme pochváliť aj jednoduché ovládanie.

TrueLife SonicBrush Kid G

Jednou z možností, predovšetkým pre menšie deti, je aj zubná kefka z rovnakého radu, TrueLife SonicBrush Kid G. Ten je určený pre deti od 5 do 9 rokov. Líšia sa ale aj v mnohých ďalších ohľadoch. Z tých významnejších je to nižší počet kmitov (48 000 za minútu) a prevádzka na klasickú AAA batériu. Navyše neponúka možnosť nastaviť si intenzitu čistenia, a je tak v porovnaní so SonicBrush Junior J100 skôr základným modelom.

Hodnotenie používateľov

Nie sme sami, koho sonická kefka TrueLife SonicBrush Junior J100 zaujala. Aj ostatní používatelia si ju vo všeobecnosti veľmi pochvaľujú. Na portáli Heureka.sk dosiahla hodnotenie 98%, na Alze ju zákazníci hodnotia 4,8 hviezdičkami z 5 a na Datarte dostala dokonca 5/5.

Čo si používatelia na kefke TrueLife SonicBrush Junior J100 najčastejšie pochvaľujú?

 • Podarený dizajn s možnosťami prispôsobenia
 • Skvelá výdrž batérie
 • Nastavenie intenzity čistenia
 • Jednoduché ovládanie
 • Kvalitné cestovné púzdro

Čo užívateľom na zubnej kefke TrueLife SonicBrush Junior J100 vadí:

 • Adaptér do zásuvky nie je súčasťou balenia
 • Kefka nemá tlakový senzor
 • Pre staršie deti už nemusí byť dostatočná

Čo zákazníci o zubnej kefke TrueLife SonicBrush Junior J100 hovoria?

Skúsenosti mi ukazujú, že výchova k pravidelnému čistenie zubov je kľúčová. TrueLife je skvelý nástroj, ktorý deťom nielen uľahčí čistenie, ale tiež im ukáže, že to nemusí byť otravná povinnosť. Vstavaný timer je ideálny pre učenie detí k dostatočnej dĺžke čistenia a vibračné funkcie zaistia, že budú mať čisté zuby a zdravé ďasná. (Heureka.cz)

TrueLife je ideálnou voľbou pre deti, ktoré sa ešte len učia správnu techniku čistenia zubov. Jeho mäkké štetiny sú šetrné k citlivým ďasnám a pomáhajú predchádzať problémom s gingivitídou. S vibračnou funkciou a vstavaným timerom podporuje deti na dostatočne dlhé a účinné čistenie, zatiaľ čo zábavný dizajn je pre nich motiváciou k starostlivosti o ústnu hygienu. (Alza.cz)

Veľmi elegantná sonická kefka pre deti. Súčasťou balenia sú farebné polepy pre dievčatko alebo chlapčeka a kefka tak dostane úplne iný vzhľad! Vďaka výukovému videu zmení dennú rutinu na zábavu. Za minútu zvláda 56.000 otáčok, dokáže odstrániť až 99% zubného povlaku. Kefka po nabíjaní vydrží naozaj veľa dní. (Testuj.to)

Časté otázky

Ešte stále máte o kefke TrueLife SonicBrush Junior J100 otázky, na ktoré ste v recenzii nenašli odpoveď? Snáď sa nám podarí ich zodpovedať tu.

Ako často meniť na kefke TrueLife SonicBrush Junior J100 hlavice?

Pri sonických kefkách platí, že by sa hlavice mali meniť po 2–3 mesiacoch. Záleží však na ich opotrebovaní. A vzhľadom na to, že niektoré deti majú tendenciu pri čistení zubov viac tlačiť a kefka nedisponuje tlakovým senzorom, je možné, že ich aspoň na začiatku budete meniť o niečo častejšie.

Je táto kefka vhodná pre deti akéhokoľvek veku?

Kefka je určená pre deti od 7 do 14 rokov veku. Záleží ale samozrejme aj na tom, ako sú deti zvyknuté používať sonickú kefku. Niektoré, obzvlášť na dolnej hranici vekového určenia, možno uvítajú skôr menšiu kefku, zatiaľ čo tie staršie už pravdepodobne budú chcieť prejsť na dospelácky variant.

Môže sa TrueLife SonicBrush Junior J100 používať so zubným strojčekom?

Áno, TrueLife SonicBrush Junior J100 je možné použiť so strojčekom. Sonická technológia je pri čistení okolo a medzi strojčekmi dokonca efektívnejšia ako akýkoľvek iný spôsob. Odporúčame ale používať skôr nižšiu intenzitu čistenia, aby ste predišli poškodeniu strojčeka alebo podráždeniu ďasien.

Je TrueLife SonicBrush Junior J100 vodeodolný?

Áno, kefka TrueLife SonicBrush Junior J100 disponuje stupňom krytia IPX7. To znamená, že si deti môžu pokojne čistiť zuby v sprche bez toho, aby ste sa museli obávať poškodenia kefky.

Ako mám kefku čistiť a udržiavať?

Detskú zubnú kefku TrueLife SonicBrush Junior J100 je potrebné udržiavať ako každú inú. Naučte deti, aby hlavice po každom čistení dôkladne vyplachovali a aby z kefky zmývali prípadné zvyšky pasty. Nemusíte sa báť umývať ju priamo pod prúdom tečúcej vody, pretože je vodeodolná. Nezabúdajte tiež pravidelne kontrolovať stav štetiniek na hlavici, a pokiaľ sú príliš opotrebované a štiepia sa, hlavicu vymeniť. A v poslednom rade sa vyhnite príliš častému nabíjaniu, ktoré by mohlo dlhodobo poškodiť batériu.

Záverečné hodnotenie

Celkovo dávame zubnej kefke TrueLife SonicBrush Junior J100 veľmi kladné hodnotenie. Ak hľadáte kvalitnú kefku pre deti s jednoduchým ovládaním, našli ste. Pri čistení sa dobre drží aj v menšej ruke, sám meria dĺžku čistenia a disponuje batériou s fantastickou výdržou. 56 000 kmitov za minútu navyše odvedie slušnú prácu a zuby dôkladne vyčistí. Neponúka síce viac režimov čistenia, ale to by pre deti pravdepodobne bola skôr zbytočná funkcia. Výberom z troch rýchlostí to aj tak vynahrádza.

Jediné, čo by sme mu mohli vytknúť, je absencia adaptéra do zásuvky a nedostatočný indikátor batérie, podľa ktorého nespoznáte presnú mieru nabitia. Vzhľadom na to, že je vybavený vkusnou nabíjačkou, ktorá poslúži aj ako stojan, ale nie je problém ho pravidelne každých pár týždňov preventívne nabiť.

Autor článku

Barbora Jašíková

Barbora Jašíková

Šéfredaktor & Obsahový špecialista

Som Barbora a vyštudovala som online marketing, ktorému sa už niekoľko rokov venujem. Som veľký detailista, ktorý (nielen) pri nákupoch prejde celý internet a ku každej téme si potrebuje nájsť množstvo informácií, porovnať všetky parametre a dlho dlho vyberať. Rada sa s vami o tieto poznatky podelím. Ako obsahový špecialista sa starám o texty a celkový obsah, ktorý na stránke Homago.sk nájdete.