Obliečky

Značky
Obchody
Cena
Podľa obľúbenosti
Zobraziť produkty

Bavlnené posteľné obliečky: spoľahlivá klasika

Bavlnené obliečky, ktoré sú priedušné, dobre sajú vlhkosť a sú príjemné na dotyk, patria medzi najobľúbenejšie. Možno ich prať na vysoké teploty, čím ich zbavíte roztočov a sú tak vhodné aj pre alergikov. V neposlednom rade sú obliečky z bavlny cenovo dostupné a ponuka je taká široká, že môžete mať akýkoľvek vzor si prajete – či už sú to jednofarebné čierne obliečky alebo špeciálne vianočné obliečky.

Aké sú ďalšie materiály na posteľné obliečky?

Okrem bavlnených obliečok sú v ponuke aj krepové obliečky, ktorých najväčšia výhoda je, že sa nežehlia. Na dotyk ale nie sú až tak hebké. Flanelové obliečky sú vhodné pre chladnejšie obdobie – rovnako ako obliečky z mikroplyšu. Milovníci luxusu ocenia saténové obliečky, ktoré majú všetky vlastnosti bavlny, a navyše sú úžasne hebké.

Ako spoznať kvalitné obliečky?

Obliečky patria medzi faktory, ktoré výrazne ovplyvňujú kvalitu nášho spánku, a tak by sme ich výber nemali podceniť. Vyberajte obliečky z dlhovláknitej bavlny s hustotou od 200 do 300 nití na palec štvorcový a vyhnite sa lacným obliečkam z Číny, Indie alebo Pakistanu. Medzi popredných lokálnych výrobcov patria obliečky Matějovský alebo B.E.S. Petrovice.

Preskúmajte obliečky zo stoviek eshopov na jednom mieste. 11 929 obliečok značiek Kvalitex, Linen Tales, FARO a Houseland čaká na váš nákup. Zľavy na obliečky dnes až 65 %. Najviac zliav máme dnes na obliečky značky Kvalitex. Hľadajte podľa farby: modré obliečky, zelené obliečky, ružové obliečky a béžové obliečky.