Žiarovky

Značky
Obchody
Cena
Podľa obľúbenosti
Zobraziť produkty

Múdra žiarovka svieti podľa vašej nálady a potrieb

Smart žiarovka na diaľkové ovládanie prostredníctvom mobilného telefónu alebo tabletu sa hodí do lustra aj stojacej lampy. Jednoducho si sami nastavíte farbu, intenzitu svetla aj časový harmonogram. Niektoré modely sa pýšia aj zabudovaným reproduktorom. Meniť intenzitu svetla vie aj stmievateľná žiarovka, potrebujete ale vypínač vymeniť za stmievač. Predovšetkým na záhradu a na chodbu sa hodí žiarovka s pohybovým čidlom.

Aké parametre zohľadniť pri výbere žiarovky?

Žiarovky sa líšia svietivosťou, teplotou svetla, spotrebou energie, životnosťou aj tvarom a typom pätíc. Svietivosť sa určuje v lúmenoch pri LED zdrojoch a wattoch pri tých klasických. Teplota svetla sa pohybuje od teplej žltej, ktorá je vhodná na odpočinok, až po energickú bielu, ktorá sa hodí na prácu. Žiarovka do rúry má výkon 5-40W a odolá vysokým teplotám, zatiaľ čo žiarovka do chladničky má spotrebu len 1-15 W.

Halogénová, úsporná či LED žiarovka?

Najžiadanejšie sú LED žiarovky, ktoré majú rôzne farby, životnosť až 25 rokov a úsporu až 80% energie. Halogénová žiarovka je jasnejšia a lacnejšia, ale úspornosť je len 30% a životnosť 2 roky. Úsporná žiarovka alebo kompaktná žiarovka šetrí cca 70 % energie a má životnosť 8–15 rokov. Pretože chvíľu trvá, kým sa rozsvieti, hodí sa do miest, kde sa svieti dlhodobo. Vyberte si v ponuke značiek OSRAMPhilips.

Objavte žiarovky zo stoviek eshopov na jednom mieste. 5 117 žiaroviek značiek OSRAM, Paulmann, Segula a KANLUX čaká na váš nákup. Zľavy na žiarovky dnes až 63 %. Najviac zliav máme dnes na žiarovky značky OSRAM. Hľadajte podľa farby: biele žiarovky, čierne žiarovky, červené žiarovky a žlté žiarovky.