Najlepšie darčeky pre kutilov 2022: Užitočné, originálne aj vtipné

Publikácia: 21.11.2022

Slováci sú národom kutilov a veľa mužov i žien sa ku kutilstvu hrdo hlási. Niektorí sú zručnými remeselníkmi a sami si poradia s väčšinou opráv doma aj na záhrade, iní zase milujú kreatívne činnosti a neustále vo svojej dielni vytvárajú nové výrobky. Jedno majú títo kutilovia spoločné, určite ocenia darčeky, ktoré budú akokoľvek spojené s ich záľubou. Pre inšpiráciu vám teda prinášame niekoľko tipov na darčeky pre domácich majstrov, a to od ručného a záhradného náradia cez nábytok do dielne až po vtipné drobnosti.

Čo kúpiť kutilovi, ktorý má všetko?

Aj tie najlepšie nástroje sa môžu časom opotrebovať, vylepšený model tak bude vítaným darčekom. Môžete sa pokúsiť nájsť novší, bezpečnejší, výkonnejší alebo energeticky účinnejší model, ktorý váš domáci majster určite ocení. Rovnako rozmanitosť pracovných rukavíc, ochranných okuliarov a masiek je dnes široká. Vždy však vyberajte podľa projektov, ktorým sa kutil venuje.

Čo darovať majstrovi, ktorý rád veci opravuje?

To veľmi závisí od úrovne zručností danej osoby a od toho, aké nástroje a vybavenie už má. Základná sada náradia obsahuje skrutkovače, kladivka, kliešte, vodováhu, akumulátorovú vŕtačku, zvinovací meter, svorky, čepele, pracovné svietidlo alebo čelovku, pílu, pracovné rukavice, lepiacu pištoľ a nožnice na drôt.

Čo venovať domácemu kutilovi?

Pozrite sa na nižšie uvedený zoznam najlepších nápadov na darčeky pre domácich kutilov a zistite, čo už majú. Ak máte pochybnosti o konkrétnom nástroji, darčekový poukaz do špecializovaného obchodu s náradím dá vášmu obdarovanému príležitosť vybrať si podľa seba. Darovať môžete aj knihy, ktoré môžu slúžiť ako inšpirácia pre nové projekty alebo stimul na získanie nových zručností, ako je napríklad práca s drevom. A nestratia sa ani darčekové predplatné časopisu na vylepšenie domova.

Najlepšie darčeky pre domácich kutilov: tipy na rok 2022

Ručné náradie

Tajomstvo úspechu tkvie nielen v schopnostiach a skúsenostiach, ale aj v dobrej výbave. Zatiaľ čo začínajúci kutil ocení štartovaciu sadu náradia, darček pre dedka kutila s množstvom skúseností vyberajte podľa toho, na čo sa špecializuje. Možností máte mnoho - vŕtačky, píly, teplovzdušné pištole či klasické skrutkovače, ktoré sa predávajú po jednom, ale aj v celých sadách. Uvidíte, že určite zožne obrovský úspech. Pokiaľ zháňate darček pre ženu, ktorá má sklony ku kutilstvu, poobzerajte sa po špeciálnej sade náradia v ružovej alebo červenej farbe.

Záhradné náradie

Aký vymyslieť darček pre záhradkárov? Tí si určite radi skrátia dlhé zimné večery čítaním knižiek o záhradkárčení či varení. Na jar sa potom budú ešte viac tešiť vďaka novému záhradnému náradiu, napríklad aj v praktickej taške. Pridať môžete tiež pracovné rukavice, skladaciu stoličku, nákolenníky, multifunkčné záhradné nožnice alebo sadu kvetináčov vhodnú aj do interiéru. Fantázii sa medze nekladú, hlavne, aby mal darček niečo spoločné s pestovaním a údržbou záhrady.

Záhradná technika

Pokiaľ ste zvyknutí dávať svojim blízkym drahšie darčeky, ponúka sa možnosť darovať kosačku, motorovú pílu alebo krovinorez. U obdarovaného vďaka tomu určite zožnete veľký úspech! Svoj poklad si bude určite náležite strážiť, takže sa o kosenie záhrady nebude chcieť s nikým deliť. A vy tak budete mať viac času na šperkovanie interiéru alebo pestovanie kvetín.

Dielenský nábytok

Vysnívaný darček pre stolárov? To je určite dokonale vybavená dielenská skriňa a pracovný stôl alebo ponk. Nie je ale potrebné hneď na prvýkrát kupovať nábytok za stovky eur. Začať môžete malým skladacím stolíkom. Nabudúce zase napríklad svojmu majstrovi zaobstaráte niečo väčšie, so šuplíkmi a väčšou výbavou.

Pre dokonalé upratovanie

Praktické boxy na náradie zaručia, že bude mať váš domáci kutil vo všetkom poriadok. Napokon už nebude musieť každý skrutkovač zložito hľadať a práca mu pôjde lepšie od ruky. Vyberať môžete z malých, stredných aj veľkých boxov so zatváraním alebo bez. A ak ste taký darček pre priateľa, brata alebo otecka kupovali minulý rok, skúste tentoraz vtipné boxy plné luxusného pitia, kávy alebo iných dobrôt.

Pracovné oblečenie a obuv

Profesionálny vzhľad, bezpečie i pohodlie zaistí každému majstrovi kvalitný pracovný odev. Aj keď muži zvyčajne nemajú mäkké darčeky v láske, pracovné nohavice, bundy a topánky ich určite potešia. Vybrať si môžete bundy do rôzneho počasia, protiporezové topánky alebo napríklad nohavice s trakmi aj bez, ktoré majú plno praktických vreciek.

Vtipné darčeky pre kutilov

Darček pre domácich kutilov, stolárov alebo záhradkárov nemusí mať iba podobu náradia alebo výberového dreva na spracovanie. Dopriať mu môžete aj kvalitnú starostlivosť zvnútra, teda dobré jedlo a pitie. K dostaniu sú rôzne debny s luxusným alkoholom, mäsovými dobrotami alebo sladkosťami. Aby sa k nim ale váš kutil dostal, musí najskôr debnu vypáčiť. Bude tak mať z darčeka ešte väčšiu radosť a spoločne si užijete veľa zábavy.

A nakoniec nesmieme zabudnúť ani na rôzne čokoládové sady náradia pre domácich kutilov, vankúše v tvare drevených polien alebo napríklad plechové cedule s vtipnými nápismi, ktoré potešia nielen na Vianoce.

Autor článku