Vankúše

Značky
Obchody
Cena
Podľa obľúbenosti
Zobraziť produkty

Ako vybrať vankúš, ktorý vám sadne?

Ponuka vankúšov je z roka na rok širšia, preto sa oplatí vedieť, podľa čoho si vybrať taký vankúš, na ktorom bude radosť zaspávať. Vysoký vankúš sa vám bude hodiť, ak máte mäkší matrac a radi spíte na boku, naopak nižší vankúš sa najlepšie hodí pre tvrdší matrac a spánok na chrbte. Stále obľúbený je najmä páperový vankúš a ten z pamäťovej peny, ktorého tvar sa vám počas spánku prispôsobí.

Na tvare záleží

Čo sa týka tvaru vankúša, máte na výber z klasického či anatomického, ktorý môže mať navyše ešte gélovú výplň, ktorá v noci podopiera chrbticu. Anatomický vankúš sa javí ako tá najvhodnejšia voľba, v reále ale oveľa viac záleží na tom, čo vám je pri spaní pohodlnejšie. Zdravotný vankúš z hypoalergénnych materiálov zoženiete v oboch tvaroch.

Hygiena na prvom mieste

Nezabúdajte ani na výber kvalitnej obliečky na vankúš, ktorý plní nielen estetickú funkciu, ale najmä tú hygienickú. Jeho pravidelné vymieňanie je dôležité pre vaše zdravie aj krásu. Na poťahu totiž bežne zostávajú šupinky kože a ostatné nečistoty, ktoré môžu spôsobovať alergie a kožné problémy. Obliečku na vankúš sa odporúča meniť ideálne raz za týždeň, maximálne dva.

Objavte vankúše zo stoviek eshopov na jednom mieste. 1 168 vankúšov značiek 2G Lipov, 4Home, Houseland a Billerbeck čaká na váš nákup. Zľavy na vankúše dnes až 60 %. Najviac zliav máme dnes na vankúše značky 2G Lipov. Hľadajte podľa farby: čierne vankúše, modré vankúše, zelené vankúše a ružové vankúše.