Najlepšie vysokotlakové čističe: Recenzie, test & Ako vybrať vapku

Publikácia: 26.04.2023

Vysokotlakové čističe, vapky, wapky, tlakové umývačky... nezáleží na tom, ako ich nazveme. Dôležité je, že nám pomáhajú pomocou silného tlaku vody čistiť najrôznejšie povrchy, ako sú autá, terasy, schody, ale aj bicykle alebo záhradný nábytok. Zaujíma vás, ako správne vybrať vapku? Alebo si chcete pozrieť najlepšie vysokotlakové čističe na trhu? Potom je práve pre vás určený tento článok.

Najlepšie tlakové umývačky podľa porovnania

Vysokotlakové čističe z nášho rebríčka prešli náročným testovaním. Je jasné, že ako prvé sme sledovali ich maximálny tlak a prietok vody. Pri tom však ani zďaleka nezostalo. Zaujímalo nás tiež, aké možnosti prispôsobenia ponúkajú, či sa ľahko ovládajú a ako dobre sa s nimi manipuluje. Niektoré z nich nás prekvapili aj ďalšími bonusovými funkciami. Pozrite sa na 7 najlepších vysokotlakových čističov.

RYOBI RPW36X120HI40

Výkonná aku tlaková umývačka od značky RYOBI vyčistí okolo domu úplne všetko, aj keď to práve nie je v dosahu elektrickej zástrčky. S tlakom 120 barov a prietokom 320 litrov za hodinu patrí medzi čističe so slušným výkonom a poradí si aj s odolnejšími nečistotami. Poháňa ju 36V MAX POWER™ Lithium+ akumulátor, ktorý sľubuje oproti predchádzajúcim modelom dlhšiu výdrž batérie. Pri najnižšom výkone čističa zvládne pracovať zhruba 45 minút.

V umývačke je zabudovaná litrová nádrž na umývacie prostriedky s veľmi jednoduchým nastavením dávkovaním. Z praktického hľadiska nás zaujala najmä tryska 5 v 1, ktorá umožňuje počas čistenia jednoducho prepínať funkcie, ako sa vám to práve hodí. Môžete si vybrať medzi dlhým rozsahom, krátkym rozsahom a vejárovým rozstrekovaním v uhloch 40°, 25° a 0°.

Klady

 • praktická tryka 5v1
 • veľká nádrž na čistiaci prostriedok

Zápory

 • krátka výdrž batérie
 • vyššia cena

BOSCH Vysokotlakový čistič EasyAquatak 120

Vysokotlakový čistič Bosch EasyAquatak 120 je s tlakom 120 barov a maximálnym prietokom 270 l/h praktickým pomocníkom pre bežné čistenie auta, bicykla, dlažby a vďaka nastaviteľnej sile prúdu pokojne aj okien. Zvládnete ho ovládať jednou rukou. Tryska čističa je otočná o 360°, a tak si môžete presne nastaviť, kam bude prúd vody smerovať.

S dĺžkou hadice 3 metre a 5m prívodným káblom sa navyše dostanete všade tam, kam potrebujete. To uľahčuje aj praktické madlo a hmotnosť iba 3 kg, s ktorou je ľahko prenosný.

BOSCH Vysokotlakový čistič EasyAquatak 120

BOSCH Vysokotlakový čistič EasyAquatak 120

Vypredané

Klady

 • šikovná otočná tryska
 • jednoduché ovládanie jednou rukou
 • ľahký a prenosný

Zápory

 • nízky tlak vody

Kärcher K 5 Power Control

Vysokotlakový čistič Kärcher K 5 Power Control disponuje výkonným 2 100 W motorom s vodným chladením, ktorý dosahuje maximálny tlak 145 barov a prietok 500 litrov za hodinu. Jeho najväčšou prednosťou je flexibilita. Tlak vody si totiž môžete v troch stupňoch prispôsobiť tomu, čo práve čistíte – od plného výkonu pri odstraňovaní odolných nečistôt až po šetrný režim na opláchnutie okien. Okrem nastaviteľnej trysky Vario Power Jet v balení dostanete aj rotačnú trysku.

K dokonalému čisteniu vám pomôže čistiaci systém Plug 'n' Clean. Vďaka nemu môžete priamo do priestoru vo vnútri prístroja vložiť nádobku so špeciálnym čistiacim prostriedkom, ktorý sa potom pri čistení automaticky rovnomerne nanáša.

Klady

 • mobilná aplikácia ukáže najlepšiu techniku na čistenie konkrétneho povrchu
 • tri stupne prispôsobenia tlaku
 • systém Plug 'n' Clean na vloženie nádobky s čistiacim prostriedkom

Zápory

 • plastová konštrukcia nie je najodolnejšia

POWERPLUS POWXG90416

Vysokotlakový čistič PowerPlus POWXG90416 kombinuje výkon 2 000 W, prietok až 450 litrov za hodinu a maximálny tlak 160 barov. Poskytuje tak dostatočnú silu na vyčistenie akéhokoľvek priestoru, vrátane terás, áut, príjazdových ciest a ďalších. Na prispôsobenie slúžia najmä nadstavce, ktoré sú súčasťou balenia – nastaviteľná tryska, turbo tryska alebo čistiaca kefa.

Tlaková umývačka PowerPlus POWXG90416 je navrhnutá tak, aby bola čo najpraktickejšia. S dĺžkou napájacieho kábla 5 m a hadicou s dĺžkou 8 m sa s ňou dostanete takmer kamkoľvek. Vstavaná nádržka na čistiaci prostriedok má objem 850 ml, ktorý vám pri čistení vystačí dostatočne dlho. S hmotnosťou necelých 10 kg, madlom a kolieskami sa s vapkou navyše ľahko manipuluje.

POWERPLUS POWXG90416 2.000W 160bar

POWERPLUS POWXG90416 2.000W 160bar

Vypredané

Klady

 • nádržka na saponát s veľkým objemom
 • veľmi dobrý tlak a prietok vody
 • jednoduchá manipulácia

Zápory

 • nenašli sme

Nilfisk Core 140 PowerControl Premium

Wapka Nilfisk Core 140 PowerControl Premium je vybavená 1 800 W motorom, ktorý poháňa robustné kovové čerpadlo. To vytvára tlak až 140 barov pri maximálnom prietoku 474 l/h. S funkciou PowerControl si pomocou regulácie priamo na pištoli sami určíte, aký silný tlak pri čistení využijete, a funkcia auto start/stop vám pomôže pri čistení šetriť vodu aj energiu.

Jednou z výhod čističa Nilfisk Core 140 PowerControl Premium je možnosť prispôsobenia. Dodáva sa totiž s množstvom rôznych nadstavcov a príslušenstva. Nechýba tryska Gentle s plochým lúčom, tryska Rough s rotačným lúčom, napeňovacie nadstavce, tryska na karosériu, autokefa alebo tryska na podvozok auta.

Nilfisk Core 140-6 PowerControl Premium

Nilfisk Core 140-6 PowerControl Premium

Vypredané

Klady

 • regulácia tlaku na pištoli
 • auto štart/stop šetrí vodu
 • veľké množstvo trysiek a nadstavcov

Zápory

 • hlasnejšia prevádzka
 • priemerný tlak

Kärcher K 5 Compact

Vysokotlakový čistič Kärcher K 5 Compact s maximálnym tlakom 145 barov a prietokom 500 litrov za hodinu perfektne zvládne stredne silné znečistenie. Vyčistí záhradný nábytok, okná, autá, schody a podobne. Je vybavená 8 metrovou vysokotlakou hadicou, s ktorou budete mať dostatočný dosah okolo celého domu.

Príslušenstvo k tlakovému čističu pripojíte ľahko pomocou systému Quick Connect, a keď ho práve nepoužívate, môžete ho odložiť do zabudovaných držiakov. Na čo najdôkladnejšie čistenie môžete pridať čistiaci prostriedok, ktorý sa pri čistení vďaka integrovanému mechanizmu automaticky nasáva do hadice.

Kärcher K 5 Compact Vysokotlakový čistič

Kärcher K 5 Compact Vysokotlakový čistič

Vypredané

Klady

 • perfektné pre stredne silné znečistenie
 • dlhá tlaková hadica
 • nádržka na čistiaci prostriedok
 • tichý chod

Zápory

 • vyššia hmotnosť

Kärcher K 7 Premium Smart Control

Tlaková umývačka Kärcher K 7 PREMIUM SMART CONTROL HOME ponúka maximálny tlak 180 barov a prietok až 600 litrov za hodinu. Hodí sa na čistenie rôznych povrchov, ako sú terasy, príjazdové cesty, záhradný nábytok, auto aj schody, a zbavia vás aj väčšie špiny. Na konkrétny povrch a spôsob čistenia ju môžete nastaviť pomocou nadstavca Multi Jet 3 v 1. A pokiaľ bude špina obzvlášť odolná, zapnite režim Boost pre extra výkonné čistenie.

Najväčšou prednosťou čističa K 7 PREMIUM SMART CONTROL HOME je jeho Smart Control technológia, ktorá umožňuje ovládať silu tlaku a prietok pomocou mobilného telefónu. Použitie uľahčuje aj systém Plug 'n' Clean, ktorý automaticky dávkuje čistiaci prostriedok.

Kärcher Vysokotlakový čistič K 7 Premium Smart Control

Kärcher Vysokotlakový čistič K 7 Premium Smart Control

Vypredané

Klady

 • vynikajúci tlak a prietok vody
 • praktický nadstavec Multi Jet 3 v 1
 • režim Boost pre extrémne odolnú špinu
 • ovládanie pomocou mobilného telefónu

Zápory

 • vyššia cena

Ako funguje vysokotlakový čistič

Vysokotlakový čistič alebo tiež vapka či tlaková umývačka je praktické zariadenie, ktoré vám umožní účinne a rýchlo umyť auto, loď, okná, ale aj terasu alebo príjazdovú cestu. Základom vapky je motor. Ten poháňa vodné čerpadlo, ktoré nasáva vodu zo zdroja a pod vysokým tlakom ju vytláča von tryskou. Silný prúd vody účinne čistí a odstraňuje nečistoty, špinu aj škvrny z rôznych povrchov.

Vapka sa skladá z:

 • Motora – Zdroj, ktorý poháňa čerpadlo vapky.
 • Čerpadla – Čerpadlo nasáva vodu a pod tlakom ju vypúšťa.
 • Hadice – Voda pod tlakom preteká hadicou, ktorá môže byť rôzne dlhá.
 • Trysky – zakončenie hadice, z ktorého vychádza voda. Voda sa rozstrekuje v rôznom uhle a tvare podľa typu trysky.
 • Tlakovej pištole - Rukoväť, ktorou človek ovláda vypúšťanie vody tryskou.

Pokročilé tlakové umývačky môžu mať aj ďalšie komponenty, ktoré napomáhajú efektívnejšiemu čisteniu alebo ľahšiemu ovládaniu.

Ako funguje vysokotlakový čistič
zdroj: Depositphotos

Ako vybrať vapku

Plánujete obstaranie vysokotlakového čističa a neviete, kde začať? Vytvorili sme pre vás praktický návod, ktorý vás prevedie tými najdôležitejšími parametrami vapky. Na čo by ste sa pri výbere vysokotlakového čističa mali zamerať?

Tlak a prietok vody

Tlak a prietok vody sú medzi prvými parametrami, na ktoré by ste sa pri výbere vapky mali pozerať. Určujú, aký výkonný a efektívny čistič je.

Tlak vody sa udáva v baroch a vyjadruje s akou silou voda vychádza z trysky. S tlakom je to pomerne jednoduché - čím vyšší je, tým lepšie si poradí s odolnou špinou. Avšak je potrebné brať do úvahy, aký povrch plánujete čistiť. Extrémne silný tlak síce účinnejšie čistí, ale povrchy, ako je sklo, plast alebo drevo, môže nenávratne poškodiť. Niektoré vapky preto umožňujú nastaviť silu tlaku tak, aby vyhovovala vašim požiadavkám.

Prietok vody vypovedá o tom, koľko litrov vody dokáže tlaková umývačka využiť za jednu hodinu. A zatiaľ čo vyšší prietok vody zaručuje rýchlejšie čistenie, treba pri ňom počítať s väčšou spotrebou vody. Na drobnejšie a menej náročné nečistoty je tak niekedy lepší menší prietok vody.

Teplota a ohrev vody

Vysokotlakové čističe môžu byť vybavené ohrevom vody a rozstrekovať vodu ohriatu až na 60 °C. Je to z toho dôvodu, že horúca voda účinnejšie likviduje mastnotu a olej a je tak pri čistení silnejšia ako studená voda. Čistenie skutočne veľmi špinavých povrchov je s vysokotlakovým čističom s ohrevom oveľa jednoduchšie.

Pokiaľ vapka nie je vybavená ohrevom vody, môžete stále využiť teplú vodu ohriatu z iného zdroja. V takom prípade si ale ustrážte maximálnu povolenú teplotu vody pre váš čistič.

Mobilita

Pri výbere sa zamerajte aj na to, ako dobre zvládnete s vysokotlakovým čističom manipulovať. Pokiaľ ho budete využívať striktne na umývanie auta priamo pred garážou s elektrickou zástrčkou, potom nie je čo riešiť. Pre väčšinu ľudí to ale také jednoduché nebýva.

V prvom rade je dôležitá hmotnosť prístroja. Zatiaľ čo ľahšie vapky sa ľahšie premiestňujú, ťažšie môžu byť odolnejšie a poskytovať dlhšiu životnosť. Nemusíte sa tak nutne obávať zaobstarať si umývačku s vyššou hmotnosťou – len sa uistite, že ju dokážete preniesť tam, kde ju budete používať. Môže vám to uľahčiť praktické madlo alebo odolné kolieska.

Okrem samotného spôsobu manipulácie s wapkou rozhoduje aj to, kam až vás pustia káble. Pred kúpou si podľa dĺžky napájacieho kábla zmerajte, ako ďaleko od zásuvky sa s vapkou dostanete. Pár metrov navyše vám môže pridať aj samotná čistiaca hadica.

Príslušenstvo

Okrem základných funkcií a nastavení mávajú kvalitnejšie tlakové umývačky aj určité množstvo príslušenstva, s ktorým si môžete vapku prispôsobiť svojim požiadavkám. Môžete sa stretnúť s najrôznejšími nadstavcami, tryskami a kefami. Čím viac ich vapka má, tým viac povrchov s ňou dokážete správne vyčistiť.

S akým príslušenstvom sa pri tlakových umývačkách najčastejšie stretnete?

 • Turbo tryska – Turbo tryska kombinuje vysoký tlak so širším rozptylom, takže skvele odstraňuje odolné nečistoty z tvrdých povrchov.
 • Čistič povrchov – Čistič povrchov s rotujúcou rozprašovacou tryskou je určený na čistenie väčších rovných plôch – chodníkov, terás a podobne.
 • Predlžovací nadstavec – Predlžovací nadstavec hadice vám pomôže vyčistiť ťažko prístupné miesta, ako sú odkvapy, strechy či potrubie.
 • Penová tryska – Penová tryska vytvára hustú penu, ktorá uľahčuje čistenie napríklad áut.
 • Rozprašovacia tryska – Rozprašovacia tryska býva medzi základným vybavením vapky. Slúži na nastavenie tlaku a rozsahu striekania vody – typicky v 0°, 15°, 25° a 40° uhle. Čím väčší uhol rozstreku tryska má, tým je šetrnejší.
 • Rotačná kefa – Kefa, ktorá pri používaní čističa rotuje, a uvoľňuje tak odolnú a zažranú špinu.
 • Kefa s jemnými štetinami – Na čistenie jemnejších povrchov, ktoré by drsná kefa mohla poškodiť, použite kefu s jemnejšími štetinami. Je ideálny na čistenie áut alebo lodí.

Funkcie

Okrem tlaku a prietoku vody sa vysokotlakové čističe najviac líšia funkciami, ktoré ponúkajú. Toto sú tie najčastejšie, ktoré sa vám pri čistení vapkou budú naozaj hodiť:

Nastaviteľný tlak

Možnosť nastaviť tlak, ktorým bude vapka čistiť, sa vám rozhodne hodí. Terasu uprostred peľovej sezóny totiž určite budete čistiť iným tlakom ako okienka na novom aute. Ustrážte si preto, aby váš vybraný čistič disponoval nastaviteľnými režimami tlaku – čím viac ich bude, tým lepšie môžete tlak prispôsobiť svojim potrebám!

Auto stop systém

Automatický stop systém vypne prívod vody vo chvíli, keď pustíte spúšťač na tlakovej pištoli. Nielenže sa jedná o dôležitý bezpečnostný prvok, ale taktiež vám dlhodobo šetrí spotrebu vody a energie.

Nádržka na čistiaci prostriedok

Niektoré vapky majú zabudovanú nádržku na čistiace prostriedky, ktoré sa následne vypúšťajú do rozstrekovanej vody. Pomáhajú vám tak čistiť povrchy efektívnejšie. A pri niektorých modeloch môžete nádržku dokonca vybrať, vyčistiť a znova naplniť.

Quick connect

Quick connect je spôsob rýchlospojkového pripájania a odpájania príslušenstva k umývačke. Je to rýchly a jednoduchý spôsob, vďaka ktorému je napríklad výmena nadstavca otázkou niekoľkých sekúnd.

Držiaky na príslušenstvo

Aj keď je veľké množstvo príslušenstva skvelé, všetky tie nadstavce môžu zaberať veľa miesta. Niektoré čističe tak majú zabudované držiaky pre konkrétne kusy príslušenstva. Po prvé šetrí miesto, za druhé nemusíte zložito hľadať každý nadstavec, ktorý práve potrebujete.

Napájanie

Medzi domácimi vapkami sa stretnete najmä s dvoma druhmi napájania, a to s elektrickým a akumulátorovým. Elektrické čističevýrazne výkonnejšie, dlhšie vydržia a medzi tlakovými umývačkami sú všeobecne oveľa častejším variantom.

Výhodou aku vysokotlakových čističov je ale ich flexibilita a praktickosť, pokiaľ potrebujete umyť povrch alebo predmet, ktorý nie je v dosahu elektrickej zástrčky. Aku tlakovú umývačku limituje iba výdrž batérie, zatiaľ čo pri elektrickej musíte myslieť na dĺžku kábla.

Značka

Vysokotlakové čističe Kärcher

Nemecká značka Kärcher sa špecializuje na výrobu čistiacej techniky vrátane vysokotlakových čističov, ktoré sú známe kvalitou prevedenia a pokročilými funkciami. Tlakové umývačky Kärcher nájdete naprieč kategóriami, od domácich až po profesionálne vapky na priemyselné využitie. Môžu byť o niečo drahšie ako iné modely čističov, ale za vyššiu cenu v tomto prípade tiež dostanete vyššiu kvalitu.

Vysokotlakové čističe Bosch

Značka Bosch sa zaoberá výrobou elektroniky, náradia a techniky a do ich sortimentu spadajú aj kvalitné a spoľahlivé vapky. Tlakové umývačky Bosch vynikajú odolnosťou a dlhou životnosťou. Každý medzi nimi nájde tú, ktorá spĺňa jeho požiadavky – od jednoduchých kompaktných vapiek na občasné domáce využitie, cez výkonné stroje na pravidelné čistenie silne znečistených plôch okolo domu, až po priemyselné stroje. 

Vysokotlakové čističe Nilfisk

Dánska značka upratovacieho vybavenia Nilfisk ponúka celý rad najrôznejších vysokotlakových čističov. Aj keď môžu mať vapky Nilfisk vyššiu cenovku, sú známe svojou neprekonateľnou výdržou a vysoko kvalitnými materiálmi, ktoré Nilfisk používa pri ich výrobe. 

Vysokotlaké čističe Fieldmann

Česká firma Fieldmann sa zaoberá výrobou vybavenia pre domácnosť a záhradu, vrátane tlakových umývačiek. Jej vapky sú známe svojou spoľahlivosťou a jednoduchým ovládaním. Môžu postrádať pokročilejšie funkcie, ktoré nájdeme pri iných modeloch, ale vďaka tomu si udržujú veľmi priaznivú cenu. Sú perfektným riešením pre tých, ktorí potrebujú občasné vysokotlakové umývanie.

Vysokotlakové čističe Powerplus

Powerplus vyrába celú škálu vybavenia, ktoré potrebujete na údržbu domu a záhrady, ako sú práve tlakové umývačky. Vysokotlakové čističe Powerplus sú zamerané na excelentný výkon a účinnosť. Disponujú silnými motormi, vysokým tlakom a vynikajúcim prietokom vody, vďaka ktorým s nimi zvládnete aj náročnejšie práce. 

Cena

Vapky do 200€

Najlacnejšie vapky sú vhodné na občasné nenáročné čistenie. V tejto kategórii môžete očakávať nižší tlak do 100 barov a menší prietok. Bohato si s nimi vystačíte pri umývaní auta, bicykla alebo záhradného nábytku.

Vapky od 200 do 500€

V tejto cenovej kategórii nájdete vysokotlakové čističe so silnejším tlakom a pokročilými funkciami. Väčšinou sú vybavené praktickými nadstavcami a tryskami, vďaka ktorým bude vaše čistenie efektívnejšie a šetrnejšie k povrchom.

Vapky nad 500€

Tlakové umývačky nad 12 000 Sk vám poskytnú vysoký tlak a prietok vody, aby ste si poradili aj s odolnejšou špinou. Okrem nadstavcov môžu byť vybavené aj ohrevom vody alebo robustným čerpadlom. Pokiaľ potrebujete silnú vapku na čistenie veľkých znečistených plôch v domácom alebo aj priemyselnom prostredí, poobzerajte sa práve v tejto kategórii.

Najčastejšie otázky pri výbere wapky

Aký výkon by mala mať vysokotlaková umývačka?

Ideálny výkon vapky záleží od toho, na čo ju budete používať. Aj keď vyšší tlak čistí účinnejšie, neznamená to, že je nutne lepší. Na niektoré úkony, ako je čistenie nábytku, dreva, auta alebo skla, silný tlak nielen nepotrebujete, ale navyše by mohol materiál poškodiť.

Aký je maximálny tlak umývačky?

Maximálny tlak vysokotlakového čističa sa pri jednotlivých modeloch líši. Tie výkonnejšie ale môžu dosahovať až 280 barov.

Aká je maximálna dĺžka hadice?

Rovnako ako pri tlaku, aj pri dĺžke hadice záleží na konkrétnej vapke. Bežne sa u vysokotlakových čističov stretnete s hadicou od 5 do cca 15 metrov.

Aký je objem vody, ktorý umývačka spotrebuje?

Objem vody, ktorý čistič spotrebuje, veľmi záleží na dĺžke čistenia a prietoku vody daného prístroja. V priemere sa ale spotreba vody pohybuje okolo 5-10 litrov vody za minútu.

Aká je najlepšia vapka na auto?

U áut platí, že menej je viac. Namiesto vysokého tlaku na účinné čistenie bude stačiť jemnejší tlak okolo 100–120 barov a prietok maximálne 5 litrov za minútu. Tlaková umývačka s príliš veľkým tlakom totiž môže poškodiť lak alebo vosk.

Ako zazimovať wapku?

Pri zazimovaní vapky začnite tým, že ju odpojíte od zdroja vody. Následne ju na niekoľko minút spustite, aby vytlačila zvyšnú vodu, a nakoniec ručne vylejte akékoľvek zvyšky vody z čerpadla a hadice. Vysokotlakový čistič uskladnite cez zimu na suchom a krytom mieste.

Aký saponát do tlakovej umývačky?

Vždy používajte saponát, ktorý je určený pre vysokotlakové čističe. Väčšina výrobcov buď dodáva vlastný saponát, alebo k prístroju odporučí správny prípravok. Môžete sa stretnúť aj so saponátmi, ktoré sú špeciálne určené na konkrétne povrchy, napr. autá.

Ako napojiť wapku na vodu?

Pripojenie prívodu vody k vapke sa pri jednotlivých modeloch líši. Niektoré potrebujú pripojiť k zdroju tlakovej vody, ako je záhradná hadica alebo vodovodný kohútik. Niektoré tlakové umývačky s nasávaním vody si poradia aj so stojatou vodou. Môžu tak čerpať vodu napríklad zo suda, vedra alebo z jazera.

Ako sa o tlakový čistič starať?

Medzi základné pokyny k starostlivosti o vysokotlakový čistič patrí rozobranie po každom použití (vždy odopnite nadstavce a namotajte kábel späť na bubon), správne skladovanie (chráňte vapku pred dažďom, vetrom a chladom), pravidelné čistenie a kontrola funkčnosti jednotlivých súčiastok.

Autor článku

Barbora Jašíková

Barbora Jašíková

Šéfredaktor & Obsahový špecialista

Som Barbora a vyštudovala som online marketing, ktorému sa už niekoľko rokov venujem. Som veľký detailista, ktorý (nielen) pri nákupoch prejde celý internet a ku každej téme si potrebuje nájsť množstvo informácií, porovnať všetky parametre a dlho dlho vyberať. Rada sa s vami o tieto poznatky podelím. Ako obsahový špecialista sa starám o texty a celkový obsah, ktorý na stránke Homago.sk nájdete.