Recenzia Niceboy HIVE Beans: Test, hodnotenie a skúsenosti

Publikácia: 21.02.2024

Klady

 • kvalitný zvuk
 • štýlový dizajn
 • ľahké ovládanie
 • dlhá výdrž batérie
 • dosah až 10 metrov
 • odolnosť proti vode
 • vhodné aj na telefonovanie
 • skvelý pomer ceny a výkonu

Zápory

 • občasné problémy so spárovaním
 • vysoká hlasitosť

NICEBOY HIVE BEANS

Zistiť cenu
skladom
34,90 €
Do obchodu
skladom
36,89 €
Do obchodu
skladom
39,22 €
Do obchodu

Pokiaľ hľadáte elegantné a zároveň funkčné slúchadlá za rozumnú cenu, model Niceboy HIVE Beans by pre vás mohol byť tou pravou voľbou. Jedná sa o klasické plastové kôstkové slúchadlá, pri ktorých nemusíte mať strach, že vám pri chôdzi alebo športe vypadnú. Navyše oceníte aj ich čistý a jednoduchý dizajn, ktorý podčiarkuje prevedenie v matnej čiernej alebo bielej farbe. V recenzii sme sa ale zamerali aj na technické parametre a praktickosť na každodenné používanie. Ako celé testovanie dopadlo?

Obsah balenia a technické parametre

Slúchadlá Niceboy HIVE Beans sa predávajú v štýlovej bielo-žltej krabičke s magnetickým zapínaním. Na rozdiel od obyčajného papierového obalu si ju teda môžete nechať aj na prípadné ďalšie použitie. Akonáhle krabičku otvoríte, čo ide veľmi ľahko, nájdete v nej samotné slúchadlá, nabíjací box s USB-C pripojením, malý návod a nabíjací kábel.

Spárovanie s mobilným telefónom či iným zariadením prebieha jednoducho a rýchlo vďaka zabudovanej technológii Bluetooth 5.0. Navyše táto funkcia funguje aj na vzdialenosť okolo 10 metrov. Profily Bluetooth sú HSP, HFP, A2DP a AVVRCP. Podporované kodeky sú SBC a AAC.

Pri používaní vonku alebo pri športe oceníte aj odolnosť proti vode, ktorú zaručuje stupeň krytia IPX4. Rovnako tak musíme spomenúť frekvenčný rozsah 20 Hz až 20 kHz a reproduktor s veľkosťou 10 mm, čo prispieva k celkovej kvalite zvuku.

Obstojný zvuk si navyše môžete užívať dlhé 4 hodiny, pretože tak dlho vydržia slúchadlá Niceboy HIVE Beans hrať na jedno nabitie. Kapacita batérie je 30 mAh a celá krabička disponuje dokonca kapacitou 300 mAh. Dobu prehrávania tak predlžuje až na krásnych 20 hodín.

Názov parametra Hodnota
Záruka 24 mesiacov
Kód výrobcu Hive-beans-black
Prevedenie slúchadiel do ucha (intraaural)
Typ slúchadiel bezdrôtové (Bluetooth)
Typ prenosu Bluetooth
Typ pripojenia USB-C
Typ nabíjania Na slúchadlách
Ovládanie hlasitosti Áno
Mikrofón Áno
Prijatie hovoru Áno
Vhodné na šport Áno
Stupeň krytia IPX4
ANC (potlačenie okolitého ruchu) Nie
Frekvenčný rozsah od 20 Hz
Frekvenčný rozsah do 20 000 HZ
Citlivosť 105 dB
Impedancia 32 ohm
True wireless Áno
Výdrž slúchadiel 4 hod
Výdrž s nabíjacím puzdrom 20 hod
Detské slúchadlá Nie
Akustický systém Polouzavretý
Meranie tepu Nie
Recenzia Slúchadlá Niceboy Hive Beans

Dizajn a spracovanie

Dizajn slúchadiel a nabíjacieho boxu sa riadi heslom „v jednoduchosti je krása“. Celý set je k dispozícii v matnom čiernom alebo bielom prevedení, obe pôsobia veľmi elegantne až minimalisticky. Na prvý pohľad vám možno pripomenú obľúbené Apple AirPods.

Samotnú krabičku zdobí iba malé logo značky a LED dióda, ktorá má predovšetkým praktickú funkciu - indikuje stav nabitia batérie. Nabíjací USB-C konektor sa nachádza naspodku.

Podobnú diódu nájdete aj na oboch slúchadlách, ktorým nechýba ani multifunkčné tlačidlo, ktoré slúži nielen na začatie prehrávania a pauzy, ale aj na prijatie alebo odmietnutie hovoru. A ľahko s ním privoláte aj virtuálneho asistenta, pokiaľ teda používate Siri alebo funkciu Google Assistant.

Recenzia Slúchadlá Niceboy Five Beans

Párovanie

Najprv je potrebné zložiť pásku z napájacích pinov a nechať slúchadlá aspoň krátko nabíjať. Spárovanie prebieha automaticky behom pár sekúnd; akonáhle je dokončené, začne dióda blikať a zaznie zvukové upozornenie.

Občas sa ale môže stať, že chvíľu hrá iba pravé slúchadlo, čo býva spôsobené krátkodobým výpadkom signálu. Aj my sme s prvým párovaním s iPhonom a MacBookom trochu bojovali, ale odvtedy žiadny problém nebol.

Recenzia Slúchadlá Niceboy

Používanie v praxi

Vďaka odolnosti proti vode podľa štandardu IPX4 sa nemusíte obávať používať slúchadlá na cestách, pri behaní alebo iných vonkajších aktivitách. Veľa ľuďom ale pri fyzickej aktivite tento typ slúchadiel v ušiach nedrží. A keď už sme pri nevýhodách, v hromadnej doprave bude najskôr potrebné stlmiť hlasitosť. Inak by silné basy počuli všetci spolucestujúci. Ideálne je nastavenie zhruba na 70 až 80%.

Na druhú stranu je nutné povedať, že Niceboy Hive Beans, napriek svojej relatívne nízkej cene, ponúkajú u oboch slúchadiel kvalitné mikrofóny, ktoré vedia čiastočne potlačiť okolitý hluk. Môžete tak s nimi bez problémov telefonovať aj v rušnom prostredí veľkomesta. Len zatiaľ nedokážeme povedať, akú dlhú budú mať slúchadlá životnosť a či pri častom používaní nebude kapacita batérie rýchlo klesať. Práve na tieto problémy sa totiž niektorí recenzenti sťažujú.

Recenzia Niceboy Five Beans

Porovnanie s alternatívami

Pokiaľ pokukujete po bezdrôtových slúchadlách za dostupnú cenu, potom vedzte, že Niceboy Hive Beans rozhodne nie sú jedinou možnosťou. Predstavíme vám niekoľko ďalších modelov s podobnými parametrami, ktoré vás možno zaujmú.

Buxton BTW 4600

V rovnakej cenovej relácii ako Niceboy HIVE Beans sa pohybuje aj model od značky Buxton, ktorý ocenia predovšetkým milovníci extravagantného designu alebo mladší ľudia. Krabička týchto slúchadiel je totiž naozaj neprehliadnuteľná. Bonusom sú štuple, ktoré väčšine užívateľov sedia lepšie ako kôstky, ale nájdu sa samozrejme výnimky. Výdrž majú tieto slúchadlá o niečo vyššie ako Niceboy HIVE Beans. Pohybuje sa okolo 7 hodín pri samotných slúchadlách a 28 hodín pri predĺžení vďaka boxu. Odolnosť proti vode je vďaka IPX4 porovnateľná. 

Xiaomi Redmi Buds 4 Lite

Slúchadlá od Xiaomi rozhodne nemajú konkurenciu z hľadiska ceny. To sa ale prejavilo na menej atraktívnom dizajnovom prevedení a horšom dosahu. Hodnota ochrany proti vode je rovnaká ako pri Niceboy HIVE Beans. Doba prehrávania naopak o niečo vyššia (zhruba 6 a 25 hodín). Obstojne si tieto slúchadlá vedú pri telefonovaní a rovnako ako nami hodnotený produkt si ich obľúbia hlavne tí, ktorí preferujú tvrdé kôstky.

Xiaomi Redmi Buds 4 Lite Black

Zistiť cenu
skladom
19,90 €
Do obchodu
skladom
19,99 €
Do obchodu
skladom
24,90 €
Do obchodu

Hodnotenie používateľov

Väčšina používateľov pozitívne hodnotí štýlový vzhľad slúchadiel i nabíjacieho puzdra a je spokojná s rýchlym nabíjaním a dostatočnou hlasitosťou. A chvála sa spomína aj pri vodeodolnosti a komforte pri telefonovaní cez handsfree. Občas sa ale objavujú spomínané problémy so signálom a niektorým užívateľom tento typ nesedí v ušiach natoľko dobre, aby s nimi mohli cestovať alebo športovať.

Užívatelia si na slúchadlách Niceboy HIVE Beans najčastejšie pochvaľujú:

 • Podarené dizajnové prevedenie 
 • Vysokú hlasitosť
 • Vodeodolnosť
 • Pohodlné telefonovanie vďaka kvalitnému mikrofónu
 • Dlhú výdrž batérie

Čo používateľom na slúchadlách Niceboy HIVE Beans vadí:

 • Kôstky nedržia dobre v ušiach pri pohybe
 • Príjem signálu kolíše
 • Kvalita zvuku je priemerná
 • Slúchadlá sa horšie vyberajú z puzdra

A čo hovoria zákazníci o slúchadlách Niceboy HIVE Beans?

„Kvalita zvuku pre mňa veľmi dobrá, pokiaľ ale porovnáme s Apple, tak je to samozrejme niekde inde. Ale za tie peniaze sú to naozaj dobré slúchadlá. So slúchadlami som spokojný, mal som dovtedy GoGeny – kôstky, ale tie boli v ušiach nepríjemné. Tieto Nice mi úplne vyhovujú. Už iba tá cena je príjemná.” (Heureka.cz)

„Kúpené ako darček k Vianociam za akciovú cenu, vybraný práve tento model na prianie obdarovaného - iný model tlačí v ušiach, tento je príjemnejší na nosenie. Bezdrôtové slúchadlá sú v dobre prepracovanom púzdre.” (Heureka.cz)

„Používam už nejaký ten piatok a robia presne to, čo sľubujú.” (Alza.cz)

„Zatiaľ všetko ok, len sú ovládacie prvky na moje neohrabané prsty malé, ale to nie je problém slúchadiel. :-)” (Datart.cz)

Časté otázky

Stále si nie ste istí výberom nových slúchadiel? Možno vám pomôžu odpovede na najčastejšie otázky.

Prečo niekedy u Niceboy HIVE Beans hrá iba jedno slúchadlo?

Niektorí používatelia hlásia pri tomto modeli problém s nefunkčným alebo nespárovaným ľavým slúchadlom. Vo väčšine prípadov ale nie je rozbité, len horšie prijíma signál z pravého slúchadla, ktoré slúži ako primárne. Výnimočne teda môže dochádzať ku krátkym výpadkom. Než teda pôjdete slúchadlá reklamovať, radšej si overte, či nejde o tento problém, ktorý sa väčšinou sám vyrieši behom niekoľkých sekúnd.

Sú Niceboy HIVE Beans vodeodolné?

Áno, Niceboy HIVE Beans majú certifikáciu IPX4, čo znamená, že sú odolné proti striekajúcej vode. Bez problémov ich teda môžete použiť pri cvičení a ďalších vonkajších aktivitách.

Ako Niceboy HIVE Beans spárujem so svojim zariadením?

Niceboy HIVE Beans sa spárujú s vaším zariadením prostredníctvom Bluetooth. Stačí aktivovať Bluetooth na svojom zariadení, zapnúť slúchadlá a vyhľadať ich v zozname dostupných zariadení.

Ako dlho trvá dobíjanie Niceboy HIVE Beans?

Dobíjanie Niceboy HIVE Beans trvá približne 1,5 hodiny.

Záverečné hodnotenie

Po trojmesačnom testovaní môžme slúchadlá Niceboy HIVE Beans odporučiť najmä menej náročným používateľom, pre ktorých je dôležitá cenová dostupnosť. A páčiť sa budú aj milovníkom elegantného dizajnu, ktorí dávajú prednosť štýlovému vzhľadu a jednoduchému ovládaniu pred technickou stránkou veci. K tým patrí aj naša redaktorka, ktorá slúchadlá skúšala a je s nimi spokojná. Navyše má radšej plastové kôstky ako molitanové štuple, ktoré sa často strácajú. Naopak tieto slúchadlá vďaka kompaktnému baleniu môžu jazdiť všade a zatiaľ sa nevyskytol žiadny problém.

Autor článku

Barbora Jašíková

Barbora Jašíková

Šéfredaktor & Obsahový špecialista

Som Barbora a vyštudovala som online marketing, ktorému sa už niekoľko rokov venujem. Som veľký detailista, ktorý (nielen) pri nákupoch prejde celý internet a ku každej téme si potrebuje nájsť množstvo informácií, porovnať všetky parametre a dlho dlho vyberať. Rada sa s vami o tieto poznatky podelím. Ako obsahový špecialista sa starám o texty a celkový obsah, ktorý na stránke Homago.sk nájdete.