Sedacie vaky

Značky
Obchody
Cena
Podľa obľúbenosti
Zobraziť produkty
Kategórie
Filtrovanie

Viete, ako vznikol sedací vak?

Sedací vak je známy aj pod názvom „bean bag“, po slovensky „vrece fazule“. Prečo? Prvého výrobcu sedacieho vaku inšpirovali robotníci, ktorí v skladoch využívali vrecia s obilím a strukovinami ako pohodlné miesto na oddych. Sedací vak, ako ho poznáme dnes, sa začal vyrábať v 60. rokoch 20. storočia. V 70. rokoch si ho obľúbila predovšetkým mládež, jeho najväčší boom potom nastal na prelome 21. storočia.

Sedací vak do interiéru, na balkón aj do prírody

Sedací vak je možné použiť nielen do detských, študentských či obývacích izieb, ale hodí sa aj do kaviarní či letných kín. Poslúžiť môže ako pohodlné sedenie na balkón, terasu, či záhradu – v prípade, že zvolíte umývateľný variant. K vode, na dovolenku, festival alebo na výlety do prírody sa skvele hodí nafukovací sedací vak, do ktorého jednoducho naberiete vzduch a behom chvíľky vytvoríte pohodlné sedenie.

Aký vybrať sedací vak?

Pre deti sa hodí malý sedací vak do objemu 250 litrov, pre jednu osobu 250–350 litrov a na sedenie pre dvoch je ideálny veľký sedací vak s objemom 350–450 litrov. Najlepšou výplňou sú EPS guličky, ktoré držia tvar, neprášia a lepšie sa prispôsobujú telu. Medzi najobľúbenejšie patrí klasický vankúšový vak alebo sedací vak hruška. Favoritom medzi značkami je sedací vak Fatboy, ktorý tento typ sedenia spopularizoval.

Objavte sedacie vaky zo stoviek eshopov na jednom mieste. 1 342 vakov značiek Tempo Kondela, ANTARES, douceur d'intérieur a Houseland čaká na váš nákup. Zľavy na sedacie vaky dnes až 40 %. Najviac zliav máme dnes na vaky značky Tempo Kondela. Hľadajte podľa farby: modré vaky, zelené vaky, sivé vaky a béžové vaky.