Noaton 12058W Triton, biela, stropný ventilátor so svetlom

Stropný ventilátor so svetlom Triton
Hviezdny stropný ventilátor so svetlom značky Noaton je praktický pomocník nielen v horúcich letných dňoch. Pýši sa 5 lopatkami (materiál ABS), ktoré je možné poháňať hneď v 3 rýchlostných stupňoch, regulovateľným svetlom (so svetelným tokom 100 lm/W) a funkciou časovača. To všetko je v prístroji, ktorý je nielen úsporný (maximálny príkon motora je 35 W), ale aj ľahký, a tak ho je možné umiestniť takmer kamkoľvek (dokonca aj na stenu, teda pod uhol 90°).
Farba ventilátora je biela a hodí sa tak prakticky všade, či už do pracovného, alebo obytného interiéru. Samotné lopatky sú navyše chránené robustným telom ventilátora, čo zabraňuje prípadnému riziku poranenia. Prístroj je dodávaný vrátane diaľkového ovládania.
Osvetlenie a stropný ventilátor 2 v 1
Neoddeliteľnou súčasťou stropného ventilátora je jeho osvetlenie. Nejde však o obyčajné svetlo ako pri konkurenčných výrobkoch, pretože ho je možné pohodlne regulovať pomocou diaľkového ovládania. Svetlo tak môžete meniť podľa času dňa alebo jednoducho podľa nálady. Ďalšou zaujímavou funkciou je tzv. stmievanie, ktoré umožňuje nastavenie ideálneho odtieňa podľa potreby.
Pomocou týchto funkcií sa zo stropného ventilátora hravo stane multifunkčný luster, ktorý plnohodnotne osvetlí a zároveň ochladí miestnosť. To všetko je súčasťou stropného ventilátora so svetlom.
Princíp fungovania stropného ventilátora
Stropné ventilátory sú prístroje, ktoré pomocou ťahu vzduchu ovplyvňujú naše vnímanie tepla a chladu. Inými slovami v lete nie je nutné natoľko ochladzovať vzduch, aj keď máme doma teploty okolo 27 °C. Vďaka stropnému ventilátoru totiž máme rovnaký pocit, ako pri teplote 22 °C. Samotný prístroj je navyše veľmi úsporný (spotrebováva menej energie než 100-wattová žiarovka) a je tak možné ušetriť veľa elektrickej energie. Práve vďaka príjemnému a prirodzene vznikajúcemu vánku mnoho ľudí uprednostňuje stropný ventilátor pred klimatizáciou.
Kam umiestniť stropný ventilátor so svetlom
Pri umiestňovaní stropného ventilátora so svetlom musíme myslieť hneď na 2 veci – prúd vzduchu a svetlo. Keďže ventilátor fúka kužeľ vzduchu priamo pod seba a ďalej ho ženie po podlahe, je dobré ho umiestniť skôr do stredu miestnosti, poprípade na miesto, kde bude môcť vzduch čo najefektívnejšie redistribuovať. Vždy pri tom myslite aj na to, že ide prakticky aj o osvetlenie, takže zvoľte tiež najvhodnejšie miesto na ventilátor s prihliadnutím na túto funkciu.
Ďalej sa uistite, že v blízkosti ventilátora nie sú prekážky, ktoré by mohli brániť správnemu prietoku vzduchu alebo by mohli do prístroja naraziť (napríklad horné dvierka skríň a podobne).
Jednoduchá montáž a ešte jednoduchšia údržba
Inštaláciu tohto ventilátora so svetlom zvládne naozaj každý. Prístroj je dodávaný vrátane zápustných kolíkov a skrutiek. Inými slovami už potrebujete iba skrutkovač a jedny šikovné ruky.
Vetrák teda pomocou skrutiek a zápustných kolíkov pripevníte na strop (poprípade na stenu) a napojíte priamo do domáceho okruhu elektrickej energie. Vďaka tomu získa prístroj potrebnú energiu na svoj chod. Viac informácií o montáži samozrejme nájdete v návode.
A následná údržba? Tá je viac než jednoduchá. Odporúča sa aspoň 2x ročne skontrolovať, prípadne dotiahnuť skrutky (kvôli pravidelným vibráciám sa môžu povoľovať) a z času na čas ho vyčistiť. Čo sa týka čistenia, tak ventilátor stačí odpojiť od prívodu elektriny a očistiť jeho povrch jemnou vlhkou handričkou.
Inštalácia stropného ventilátora Triton
Diaľkové ovládanie
Stropný ventilátor Triton od značky Noaton je vybavený diaľkovým ovládaním. To nevyžaduje žiadne špeciálne párovanie a môžete ho tak používať hneď po namontovaní ventilátora.
Ovládanie funguje na princípe infračerveného žiarenia (IR žiarenia), vďaka čomu je možné jedným ovládačom ovládať viac ventilátorov rovnakého modelu naraz, ak sú v jeho dosahu, a to ideálne do vzdialenosti 4 metrov.
ďalšie informácie

Ďalšie podobné produkty

Zobraziť ďalšie stropné ventilátory