Homematic IP Okenný a dverový senzor - optický plus

Okenný a dverový senzor HmIP-SWDO-PL - optický plus
Homematic IP predstavuje úplnú revolúciu v oblasti Smart Home, prináša vám bezkompromisnú nemeckú kvalitu, komplexné riešenie a širokú modularitu vrátane portfólia výrobkov určených na zabezpečenie a ochranu objektov.
Bezdrôtový Okenný a dverový senzor - optický plus (HmIP-SWDO-PL) určený na použitie vo vnútorných priestoroch je súčasťou systému chytrej domácnosti Homematic IP. Možno ho použiť na spoľahlivú ochranu všetkých typov okien a dverí prostredníctvom optickej technológie na princípe infračervenej svetelnej bariéry.
Konštrukcia Plus s extra dlhou životnosťou napájania.
Použitie
Optický senzor (HmIP-SWDO-PL) nepracuje na konvenčnom princípe magnetického kontaktu a pre jeho funkčnosť nie sú potrebné ďalšie prídavné časti s magnetom, čo výrazne zjednodušuje montáž. Integrovaný optický systém infračervenej svetelnej bariéry spoľahlivo rozpozná otvorené alebo zatvorené okno alebo dvere.
Inovovaná konštrukcia verzie Plus pre 2 kusy vymeniteľných napájacích batérií typu AAA umožňuje prevádzku s nízkymi nárokmi na údržbu a zaistí až 4 roky prevádzky.
V rámci systému Homematic IP preberá malý senzor hneď niekoľko úloh súčasne.
Poplachové funkcie
V režime zabezpečenia, aktiváciou optického senzora, systém ihneď vykoná predkonfigurovanú operáciu. Mobilná aplikácia Homematic IP poskytuje užívateľovi v systéme chytrej domácnosti aktuálne informácie o stave ochrany, a tak ponúka pocit bezpečia pri opúšťaní objektu alebo domova či už je na cestách alebo kdekoľvek inde.
Otvorenie a zatvorenie okien a dverí je okamžite detekované a užívateľ je o ňom informovaný prostredníctvom push notifikácií mobilnej aplikácie Homematic IP na smartfóne.
Okrem toho môže byť váš dom alebo objekt ešte bezpečnejší, ak je súčasťou vášho bezpečnostného riešenia vnútorná Siréna (HmIP-ASIR-2) alebo vonkajšia Siréna (HmIP-ASIR-O). Pokiaľ dôjde v takom prípade k narušeniu ochrany okien alebo dverí, automaticky sa spustí hlasný zvuk signalizácie poplachu.
Funkcia ovládania vykurovania
V režime kontroly vykurovania a klimatizácie zaisťuje automatickú úsporu energií pri vykurovaní tým, že v komunikácii s termostatickou radiátorovou hlavicou Homematic IP, hneď po otvorení okna alebo dverí, obmedzí alebo uzavrie prísun tepla do telesa radiátora.
Miera zníženia teploty môže byť dokonca definovaná užívateľom. Po zatvorení okna alebo dverí dôjde znovu k aktivácii vykurovania, a to pokiaľ nebude priestorová teplota späť na predkonfigurovanej úrovni. Týmto efektívnym spôsobom je možné riadiť priestorovú teplotu v miestnosti a proces vykurovania alebo klimatizácie podľa individuálnych potrieb, čo vedie k okamžitej úspore a zníženiu výdavkov na energie až o 30 %.
Tu je obzvlášť praktické definovať možnosť nastavenia oneskorenia pre dvere, ktoré sa často používajú, aby sa zabránilo neustálemu opakovaniu otvárania a uzatvárania radiátorovej termostatickej hlavice.
Ochrana v prípade sabotáže
Súčasťou bezdrôtového optického senzora je sabotážny kontakt, ktorý spoľahlivo zistí neoprávnenú manipuláciu a spustí poplach. Medziprístrojová komunikácia zaistí spustenie poplachu aj bez internetového pripojenia.
Napájanie
2 kusy vymeniteľných napájacích batérií typu AAA umožňujú prevádzku s nízkymi nárokmi na údržbu a zaistia až 4 roky extra dlhú prevádzku. Akonáhle sa zníži kapacita napájacích batérií na minimum, je o tom užívateľ informovaný aplikáciou Homematic IP.
Jednoduchá montáž
Bezdrôtová komunikácia a batériová prevádzka ponúka možnosť jednoduchej inštalácie bez potreby kabeláže. Pre bezstarostnú inštaláciu fixácií na vybrané miesto sú súčasťou balenia lepiace pásky alebo drobné skrutky.
Široký rozsah využitia
Ideálne pre všestranné použitie v domácnostiach, kanceláriách, firmách, zdravotníckych zariadeniach atď.
Vlastnosti:
- Optická detekcia otvorenia a zatvorenia okien a dverí- Nastavenie oneskorenia pre často otvárané dvere- Sabotážny kontakt- Bezdrôtová komunikácia cez šifrovaný protokol- Podpora Home Connect Plus
Obsah balenia:
- 1x Okenný a dverový senzor - optický plus- 1x reflexná nálepka (pre tmavé povrchy)- 2x alkalická AAA batéria- montážny materiál- slovenský návod
Parametre:
Rad: Homematic IP
Autonómne: nie (vyžaduje Centrálnu jednotku HmIP-HAP alebo Riadiacu jednotku HmIP-CCU3)
Napájací zdroj: 2x 1,5V LR03/mikro/AAA
Prúdový odber: 30mA max.
Životnosť batérie: 4 roky (obvykle)
Stupeň krytia: IP20
Prevádzková teplota: -20 až +55 °C
Rozmery (Š x V x H): 147 x 20 x 16 mm
Rozmery balenia: 184 x 93 x 48 mm
Hmotnosť: 47g (vrátane batérií)
Hmotnosť vrátane obalu: 169,4g
Pracovná frekvencia: 868,0 - 868,6 MHz, 869,4 - 869,65 MHz
Bezdrôtový dosah (v otvorenom priestore): 220m
ďalšie informácie

Ďalšie podobné produkty

Zobraziť ďalšie zabezpečenie